Close
Czynne: Poniedziałek - Sobota od 7.00 do 18.00

Spieki kwarcowe

Spieki kwarcowe

SPIEKI KWARCOWE

Spieki kwarcowe to kompozycja naturalnych materiałów takich jak kwarców, iłów łupkowych, skał  granitowych i pigmentów ceramicznych.

Spieki kwarcowe to granulat z powyższych surowców zostaje najpierw sprasowany. Następnie stosowana jest innowacyjna technologia spiekania granulatu, który wypalany jest w temperaturze 1220 stopni. Dzięki tej metodzie powstają wielkoformatowe płyty które są idealnie płaskie i mogą być docinane na konkretny wymiar  z bardzo dużą dokładnością.

Płyty spieków kwarcowych których używamy dostępne są w rozmiarze nawet 324 cm x 162 cm przy jednoczesnej grubości od zaledwie 3 do 12 milimetrów. Jest to materiał bardzo wytrzymały, który poza dekoracją wnętrz stosowany jest m.in. jako okładzina elewacji budynków. We wnętrzach płyty ze spieków kwarcowych mają bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Mogą być używane, jako wykończenie podłóg, ścian i mebli. Bardzo często ze spieków kwarcowych wykonywane są blaty kuchenne i łazienkowe oraz parapety.

Spieki kwarcowe to nie tylko bardzo dobre właściwości użytkowe, ale również nowoczesny design, odpowiadający oczekiwaniom najbardziej wymagających architektów wnętrz i klientów indywidualnych. Projektanci spieków obserwują światowe trendy w aranżacji wnętrz i co roku wprowadzają nowe kolekcje płyt do oferty. Obecnie portfolio producenta liczy ok. 150 wzorów imitujących naturalny kamień, drewno, metal, a nawet węgiel. Płyty oddają nie tylko rysunek poszczególnych materiałów, ale i ich fakturę.

 

Parametry techniczne płyt sprawiają, że są one bardzo konkurencyjne względem innym materiałów wykończeniowych, w tym naturalnego kamienia, szkła czy drewna. Z jednej strony spieki kwarcowe są niebywale trwałe i odporne na uszkodzenia, z drugiej zaś są bardzo cienkie i lekkie. Metr kwadratowy płyty waży zaledwie 8 kg, co w połączeniu z  oryginalnym wzornictwem i bogatą paletę kolorów sprawia, że mamy do czynienia z idealnym materiałem wykończeniowym.

Płyty ze spieków kwarcowych są odporne na rozpuszczalniki organiczne i nieorganiczne, środki odkażające i detergenty. Można je łatwo czyścić bez ryzyka uszkodzenia płyty, czy odbarwienia jej powierzchni. Spieki kwarcowe doskonale nadają się do kontaktu z żywnością, ponieważ nie uwalniają pod wpływem wody żadnych substancji. Nie dopuszczają również do tworzenia się pleśni, bakterii i grzybów. Ponadto, płyty są bardzo odporne na zarysowania, głębokie ścieranie i promieniowanie UV. Właściwości płyt pozostają niezmienne nawet przy intensywnej eksploatacji i częstym czyszczeniu. Ze względu na powyższe właściwości, najbardziej narażone na uszkodzenia blaty kuchenne wykonane se spieków objęte są 25-letnią gwarancją producenta.

Firma SIGAT specjalizuje się w montażu spieków kwarcowych będąc podwykonawcą producenta spieków kwarcowych.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Style switcher RESET
Body styles
Color scheme
Background pattern
Background image