Close
Czynne: Poniedziałek - Sobota od 7.00 do 18.00

Zawsze służymy pomocą

Zawsze służymy pomocą

Posadzki żywiczne do niedawna nazywano wyłącznie przemysłowymi. Podłoga z żywicy, teraz coraz częściej wykonywana jest w domach jednorodzinnych, i to nie tylko w garażu czy kotłowni, ale także w salonie.

Podłoga z żywicy – wytrzymała i nowoczesna

  • Żywiczna posadzka cienkowarstwowa może być zrobiona w domu jednorodzinnym, ale zdecydowanie nie jest polecana do pomieszczeń takich jak kuchnia czy przedpokój. Ta posadzka ma około 0,5 mm grubości. Jest to betonowa wylewka pomalowana dwuskładnikowymi farbami epoksydowymi, czasem z żywicą gruntującą. Jedynie taką powłokę można wykonać samodzielnie. Jest to podłoga nieodporna na intensywną eksploatację.
  • Posadzki wylewane grubowarstwowe są polecane do domów jednorodzinnych – do kuchni, salonu, łazienki. Mają 2-4 mm grubości. Powstają po nałożeniu kilku warstw lakieru podkładowego i nawierzchniowego. Wyglądają jak idealnie gładka tafla kolorowego szkła. Jeśli będą mocno eksploatowane, zmatowieją i lekko się porysują. Nie wpływa to na jakość i zużycie posadzki, ale podłoga zacznie wyglądać mniej dekoracyjnie. Montaż spieków kwarcowych odbywa się etapowo. Stalową zębatą pacą równomiernie rozkłada się klej na powierzchni, a następnie przykleja się płytę. Gdy klej wyschnie, przerwy pomiędzy spiekami wypełnia się fugą.
  • Posadzki grubowarstwowe kwarcowe poleca się do pomieszczeń, które będą narażone na duży ruch pieszych (hol, korytarz). Powstają po zatopieniu w bezbarwnej lub barwnej żywicy kolorowego lub naturalnego piasku. Olbrzymi wybór kruszywa daje możliwość różnorodnego wykończenia posadzki. Może być ono jednobarwne lub stanowić mieszaninę kolorowych piasków. Wypełnienie z piasku zwiększa odporność powłoki na zarysowania.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Style switcher RESET
Body styles
Color scheme
Background pattern
Background image